DE PL
anfragen@krstext.com
+49 345 21379586

Katarzyna Rozentalska-Szlachta
beeidigte Dolmetscherin
und Übersetzerin für Polnisch

Ceny

Tłumaczenia pisemne

Honorarium jest obliczane na podstawie tekstu wyjściowego. Otrzymają Państwo ofertę z ceną końcową oraz przewidywanym terminem wykonania tłumaczenia. W celu przedstawienia zobowiązującej oferty proszę o przesłanie kopii Państwa dokumentu (skanu/zdjęcia) na adres anfragen@krstext.com.

Koszty tłumaczenia poświadczonego wynoszą 1,55 euro za każde rozpoczęte 55 znaków tekstu ze spacjami. Jeżeli tłumaczenie jest utrudnione, w szczególności ze względu na dużą liczbę terminów fachowych, słabą czytelność tekstu lub konieczność przeformatowania dużej jego części, ewentualnie zależy Państwu na ekspresowym wykonaniu tłumaczenia, stawka zwiększa się do 1,85 euro. W przypadku dokumentów nieedytowalnych (.pdf, .jpg, w formie papierowej) otrzymają Państwo ofertę zryczałtowaną. Przesyłka i materiały potrzebne do wykonania tłumaczenia poświadczonego są dodatkowo płatne.

Tłumaczenia ustne

Stawka godzinowa za tłumaczenie ustne wynosi 70 euro. Jeżeli tłumaczenie trwa dłużej niż 4 godziny w ciągu dnia (maksymalnie 8 godzin), obowiązuje stawka dzienna w wysokości 600 euro. Czas dojazdu i powrotu, czas oczekiwania/przerwy oraz koszty dojazdu są dodatkowo płatne. Proszę o dotrzymanie terminu lub poinformowanie mnie najpóźniej trzy dni przed terminem, jeżeli chcą Państwo go przełożyć lub odwołać. W przeciwnym razie pobrana zostanie opłata za anulowanie zlecenia w wysokości dwóch stawek dziennych.

Wykonywane przeze mnie tłumaczenie ustne przeznaczone jest do odsłuchu w trakcie realizowanego zlecenia. Nagrywanie i dalsze wykorzystywanie tłumaczenia możliwe jest tylko za moją zgodą i po wcześniejszych ustaleniach. Prawo do wykorzystania tłumaczenia ustnego jest dodatkowo płatne.

Podane ceny są cenami netto, do których doliczony zostanie aktualnie obowiązujący w Niemczech podatek VAT (obecnie 19%).

Zapłata

Honorarium jest płatne z góry przelewem lub gotówką przy odbiorze.