DE PL
anfragen@krstext.com
+49 345 21379586

Katarzyna Rozentalska-Szlachta
beeidigte Dolmetscherin
und Übersetzerin für Polnisch

Tłumaczenia pisemne

Tłumaczenia poświadczone (uwierzytelnione)

Potrzebują Państwo tłumaczenia poświadczonego przez tłumacza przysięgłego? Proszę o przesłanianie zeskanowanej kopii Państwa dokumentu na adres anfragen@krstext.com. W niedługim czasie otrzymają Państwo niezobowiązującą ofertę tłumaczenia na język polski lub niemiecki. Mogą też Państwo okazać mi oryginał dokumentu w moim biurze, jeżeli mieszkają Państwo w Halle. Najczęściej uwierzytelniane są tłumaczenia aktów stanu cywilnego oraz aktów notarialnych, jak również pism sądowych.

Tłumaczenia specjalistyczne

Terminy prawne oraz różnice w systemach prawnych Polski i Niemiec sprawiają, że tłumaczenia tekstów prawnych i prawniczych powinny być tłumaczone koniecznie przez tłumacza posiadającego fachową wiedzę z tej dziedziny. Jako tłumacz przysięgły pracuję dla wymiaru sprawiedliwości i policji. Regularnie tłumaczę teksty prawne i prawnicze, między innymi: wyroki sądowe, pozwy, wnioski, protokoły z przesłuchań, umowy i ogólne warunki handlowe.

Czy Państwa firma ma własny język?

W przypadku obszernych tłumaczeń wykorzystuję w swojej pracy tzw. narzędzie CAT. Pod skrótem „CAT“ ukrywa się tłumaczenie wspomagane komputerowo. Nie chodzi tu jednak o tłumaczenie maszynowe (automatyczne), lecz o oprogramowanie wspomagające ludzkiego tłumacza podczas jego pracy umysłowej. Dzięki niemu można na przykład utworzyć pamięć tłumaczeniową oraz bazę terminologiczną. W ten sposób, dzięki mojemu narzędziu CAT, mogę konsekwentnie używać Państwa wewnętrznego firmowego języka, a tłumaczenia, które dla Państwa sporządzam, są zawsze spójne pod względem treści.